Na samém okraji CHKO Třeboňsko leží zajímavá a v mnohém unikátní rezervace jménem Červené blato.
Rovinatá krajina Třeboňské pánve skrývá mnohá zákoutí, jež řadě běžných turistů zůstávají skryta, ale která stojí za pozornost. Jednou z takovýchto nenápadných lokalit jsou Novořecké močály nedaleko Třeboně.
Jakoby v objetí do výše se zdvíhajících mohutných kopců Šumavy si může připadat svérázný kraj kolem řeky Blanice mezi Prachaticemi a Bavorovem. Jednou z nejvýznamnějších obcí tohoto mikroregionu je bezesporu Husinec.
Mezi jihočeskou Kaplicí a městečkem Benešov nad Černou leží nevelký horský útvar zvaný Slepičí hory, tvořící předhůří nedalekých Novohradských hor.
I na sklonku podzimu lze podniknout zajímavou turistickou výpravu. Právě tyto dny vám totiž umožní vypravit se do míst, kam během roku není snadný přístup.
Jednou z nejkrásnějších turistických tras na Šumavě je bezesporu čtrnáctikilometrová Medvědí stezka nedaleko lipenského jezera. Zářijové babí léto každému připraví na této historicky první naučné stezce Šumavy nezapomenutelné zážitky.
Jednou z dominant západní části Šumavy je bezesporu historický hrad Kašperk. Je již zdálky viditelný z několika stran a turisté se k němu dostanou po dobře značených turistických cestách i cykloturistických trasách.
Jednou z nejznámějších techických památek Moravy je Baťův kanál. Pěkné letní dny zlákají k plavbě po kanále i mnoho turistů. Mohou si vybrat z nabídky několika plavebních společností a z několika oblíbených tras.
Zavítáte-li v nejhezčím jarním měsíci na Vysočinu, nenechte si ujít návštěvu okolí městečka Hlinska. Pokud jste v tomto kraji poprvé, možná vás překvapí množství starých a dobře zachovalých staveb lidové architektury.
Jedete-li osobním vlakem z Brna směrem na Břeclav, pravděpodobně si nevšimnete při projíždění obcí Pouzdřany po pravé straně asi dva kilometry vzdáleného návrší.
Nejvýše položená oblast v České republice se nachází na území okresu Prachatice v nadmořské výšce 1065 metrů a nese jméno Kvilda.