Zimní dovolená 2008 na internetu

Zima se blíží

Datum vydání: 14.10.2007 | autor:
Ačkoliv venku svítí sluníčko a podzim okuzlí krásné barvy, lyžařští nadšenci jsou jako na trní. Vždyť ta loňská zima se moc nepovedla. Ale nevadí - za rohem je již nová lyžařská sezóna 2007 - 08!  Kde vzít první informace o letošní lyžařské sezóně? Jak se rozhodnout, na jakém místě strávit zimní dovolenou nebo alespoň pěkný prodloužený víkend? Na internetu je z čeho vybírat. Od minulého roku se navíc objevila celá řada nových tématických webů.   

 

Hory a pohoří České republiky

Pokud se chystáte navštívit tuzemské hory, klikněte na stránky serveru České hory.cz . Zde naleznete nejen popisy českých lyžařských středisek, ubytovací možnosti, ale například i doplňkové služby, jako je například Seznamka na horách.
Jiným oblíbeným serverem je Holidayinfo.cz . Na jeho stránkách se můžete informovat o aktuálním počasí ve vybraném lyžařském areálu skrz záběry webové kamery.
Zmínil bych i server Pohoří.cz, který funguje jako tradiční katalog odkazů na různá ubytovací zařízení. Mimo vyhledávání si však můžete zaregistrovat svou adresu a začít sbírat "fazolky", za něž budete moci čerpat různé protislužby či slevy nejenom na serveru Pohoří.cz.
Nakonec ještě uvádím odkaz na stránky Sníh.cz, které nabídnou mimo jiné aktuální stav sněhové pokrývky, pohledy webkamerou na sjezdovky či akce konané o víkendu na sněhu.

Lyžařské servery
Severů hodně, s aktualizací údajů to již pokulhává. Taková by se dala uvést charakteristika většiny webů o lyžích, snowboardingu atd. Ale snad s přibývající sněhovou pokrývkou weby ožijí!
Nejprve se podívejte na web Lyžování.cz. Nedílnou součástí webu jsou linky a odkazy například na skiservisy. O lyžařích je i jiný server – SkiNet.cz
S přáteli jednoho prkna si můžete dát dostaveníčko na webu Asociace českého snowboardingu.
A kdo se bude nudit, nechť zalistuje „časopisem každého lyžaře“, jak sám sebe charakterizuje magazín Skimagazín.cz Milovníky společenských rubrik potěší osobní stránka Kateřiny Neumannové. Nebo vás nezajímá, jak se novopečené managerce Katce daří v jejím šumavském penzionu?     

Silvestr na horách

Sehnat volné ubytovací kapacity na poslední dny starého roku bývá na poslední chvíli téměř nemožné. Ubytování na horách a Silvestr je zkrátka rovnicí s předem daným výsledkem – spokojen bude jen ten, kdo si hotel či penzión rezervoval dlouho dopředu. Přečtěte si tématický článek Silvestr 2007, který nabízí celou řadu konkrétních www odkazů na letošní Silvestr. Nebo se zkuste podívat do rubrik ubytovacích webů, které silvestrovské pobyty nabízí. Pro Čechy a Slovensko nalistujte katalogy Chata.cz nebo Chata Direkt.cz . Dobré jsou stránky aTravel.cz, které nabízí pobyty nejen v ČR, ale rovněž v zahraničí.
 
Alpy a lyžování
Řada lyžařů nechá v zimě česká pohoří daleko za zády a vydá se do zahraničí, nejčastěji do Alp.
Doslova za humny leží rakouské Alpy. Podíváte-li se na web Alpy.cz, naleznete spíše informace o trekingových aktivitách v těchto evropských velehorách. Zkuste tedy server Austria Tourism.com, který je oficiálním turistickým webem našeho jižního souseda. Články jsou přístupné i v české verzi. 
Milovníky map jistě potěší web cestovky OK Tip, který nabízí ke shlédnutí mapky základních alpských lyžařských středisek s vyznačenými sjezdovkami, vleky a podobně. 
Opravdu širokou paletu zimních zájezdů nejen do Alp naleznete v on-line katalogu CK FIRO-tour. Je zde nejenom nabídka všech nejoblíbenějších středisek, ale můžete si zde přečíst i pravidla soutěže se zimní tématikou.

O lyžování ve Francouzských Alpách bude pojednávat samostatný článek,  který vyjde 16.prosince.     

 

Více odkazů o lyžařsky atraktivních oblastech najdete na stránkách e-DOVOLENÁ.cz
Itálie
Francie
Rakousko
Slovensko
Švýcarsko
Cestovní kanceláře s programem na Silvestr 
 
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 1089 + 2 je:
Martin Vrba e-DOVOLENÁ.cz
E-mail: vrba.marty@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _