Šumava na bavorské straně 4x Nej tipy

Nejoblíbenější cíle výletů

Datum vydání: 20.10.2013 | autor:

Ačkoliv je česká i bavorská část Šumavy od sebe oddělena jen zelenou hranicí, k sousedům se čeští turisté vypravují spíše výjimečně a pouze na několik „superznámých“ míst. Pro ty, kteří ještě Šumavu z německé strany nenavštívili přinášíme několik tipů k výletům na místa, která by jim neměla uniknout.

Národní park Bavorský les zahrnuje německou část Šumavy. Nejprve jen krátce k tomu, co je vlastně pod jménem národního parku skryté? Národní park Bavorský les “Nationalpark Bayerischer Wald“ byl vyhlášen roku 1970 zemskou vládou Bavorska v oblasti masívu Roklan/Rachel (1453 m n.m.) a Luzný/Luzen ( 1373 m n.m.). V roce 1997 došlo k jeho rozšíření o oblast Falkensteinu (1315 m n.m.). Zaujímá 24 250 ha, přičemž podíl lesa činí cca. 98 %. Smyslem Národního parku Bavorský les je uchování a vědecké studium cenných hodnot živé a neživé přírody. Tato oblast je zcela vyloučena z hospodářského využívání a pohyb uvnitř parku je možný výhradně po vyznačených cestách.

 A nyní se podívejme na některé turistiky zajímavé tipy:

 

TIP č. 1: - pro turisty

Vrchol Lusen - Luzný

Charakteristický lysý kopec Luzný s nadmořskou výškou 1.373 metrů leží na téměř na česko-.bavorské hranici je krásnou příležitostí k půldennímu výšlapu. Více jsme o trase psali zde.

Obr. 1: Pohled z vrcholu Luzný do české části Šumavy Obr. 1: Pohled z vrcholu Luzný do české části Šumavy
Obr. 1: Pohled z vrcholu Luzný do české části Šumavy

TIP č. 2: - pro milovníky zábavy

Westernové město Pullman City

Westernové město uprostřed Bavorského lesa je jednou z nejznámějších atrakcí Bavorského lesa. Jmenuje se Pullman City a najdeme ho leží mezi Pasovem a Deggendorfem u Eging am See. Nejvíce času asi strávíte na hlavní třídě Mainstreet je naleznete řadu restaurací a barů. V nich vás čeká skvělé mexické jídlo, ale i steaky a další pokrmy Divokého Západu. Navíc se právě zde odehrávají všechna hlavní představení a shows, tudy se prohánějí indiáni na koních nebo bizoni. V Pullman City se dá přenocovat v týpí nebo v dřevěných chatách. Otevřeno tu je do 3. listopadu denně od 10 hodin. Dospělí zaplatí 13 eur, rodinná vstupenka pro dva dospělé a vlastní děti do 16 let je za 29 eur. Po 18 hodině je vstup zdarma.

 

TIP č. 3 – pro rodinný výlet i vozíčkáře

Stromová stezka Baumwipfelpfad

Nejdelší stromová stezka na světě leží u obce Neuschönau. Projdete se po trase ve výšce deseti až dvaceti metrů, ale největší atrakcí je dřevěná věž „vajíčko“ s vyhlídkovou plošinou ve výšce až 44 metrů. Na stezku se můžete vydat i s kočárkem, výtah a absence schodů je ideální kombinací pro rodiny s dětmi nebo vozíčkáře. 

Otevřeno denně do 19.30 hodin (do září), dospělí zaplatí 8,50 eura, rodinná vstupenka (dva dospělí a vlastní děti 6 až 17 let) vyjde na 19,90 eura. 

Více jsme o stezce psali zde.  

Obr. 2: Stezka v korunách stromů Obr. 2: Stezka v korunách stromů
Obr. 2: Stezka v korunách stromů

TIP č. 4 – pro cyklisty

Cyklostezka Adalber Stifter Radweg


Na cyklostezce nesoucí jméno významného šumavského spisovatele Adalberta Stiftera , který se narodil roku 1805 v Horní Plané nedaleko dnešního lipenského jezera, vede z Haidmühle u česko-německých hranic do Fürstenecku v Bavorském lese. Její správný název je Adalbert Stifter Radweg a provede vás trasou o délce 48 kilometrů s celkovým převýšením 600 metrů, Lze jet pochopitelně i obráceně a tato varianta je díky svému dvounásobnému převýšení především pro nadšence, kteří honí rekordy.


Pro nás ostatní odporučujeme trasu z Haidmühle. Dobrou zprávou je, že zhruba z poloviny vede cyklotrasa po bývalém náspu železnice Volary -Waldkirchen, a zvládne ji tak v pohodlí i netrénovaný člověk. Druhá polovina však vede už nahoru a dolů a nenudí se zde ani náročný cyklista.Nejkrásnější část cyklostezky vede v úseku Jandelsbrunn - Waldkirchen.

Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 1810 + 6 je:
redakce
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _