Stezka v korunách stromů, Německo

Nejdelší stromová cesta světa je na Šumavě

Datum vydání: 05.11.2013 | autor:

Na Šumavě hned za hranicí je pěkná naučná stezka. Údajně se díky její délce 1300 metrů jedná o nejdelší stromovou cestu na světě. Navštíví jí ročně i tisíce Čechů. Symbolem je 44 metry vysoká věž. 

Obr. 1: Stezka v korunách stromů, Německo Obr. 1: Stezka v korunách stromů, Německo
Obr. 1: Stezka v korunách stromů, Německo

Nedaleko česko - německé hranice leží v bavorské části Šumavy tzv. Cesta v korumách stromů. Tato naučná trasa je vlastně vyvýšený dřevěný chodník, který vede v horních partrech lesa. Stezka o celkové délce 1.300 metrů je považována na nejdelší podobnou trasu na světě

 

Charakteristika:

Cituji z propagačního letáku Národního parku Bavorský les: Procházet se nad zemí ve výšce 8 až 25 m nenarušenou přírodou, tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy vám nabízí Stezka v korunách stromů. Po lávce převážně z dřevěné konstrukce, která je opatrně zasazena do smíšeného lesa, je každý návštěvník obohacen o nefalšovaný přírodní zážitek. Tento neskutečný zážitek je umocněn didaktickými a orientačně smyslovými elementy, které se nacházejí podél celé stezky. Zde poznáte zdejší nezapomenutelnou krajinu a její různé životní formy v nové dimenzi.

Obr. 2: Stezka v korunách stromů, Šumava ve výšce okolo 20 metrů Obr. 2: Stezka v korunách stromů, Šumava ve výšce okolo 20 metrů
Obr. 2: Stezka v korunách stromů, Šumava ve výšce okolo 20 metrů

 

Obr. 3 Vyhlídková věž je bezbariérová Obr. 3 Vyhlídková věž je bezbariérová
Obr. 3 Vyhlídková věž je bezbariérová

Lávka je vedená s německou důkladností a na několika místech doplněná o zážitkové zastávky a informační tabule. Celá trasa je koncipována bezbariérově. Hlavním bodem prohlídky je pozorování života v korunách stromů. Ideálním časem pro návštěvu je jaro a období babího léta, kdy koruny smíšeného lesa hýří barvami a životem.

 

Rovněž hlavní atrakce celé prohlídkové trasy- 44 metry vysoká vyhlídková věž na konci chodníku je řešena jako bezbariérová. 

 

Z věže je nádherný výhled na bavorský národní park, směrem k vrcholu Luzný s pohledem na neosídlenou oblast lesní divočiny, druhým směrem na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa. Za pěkného počasí lze na obzoru pozorovat Alpy.


Stezka v korunách stromů sestupuje zpět na zem u domu Hanse Eisenmanna, kde se nachází informační centrum.

Vstupné

Dospělý     € 8,-
Od patnácti osob     € 7,-
Děti od šesti do sedmnácti let     € 6,-
Od patnácti osob
(děti do dvanácti let jen v doprovodu dospělých osob)     € 5,50

Handycapované osoby, žáci (od osmnácti let), studenti, důchodci s průkazem    € 6,50

Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti)     € 19,-  Každé další dítě     € 2,- (tip: u kasy vám ochotně nakombinují vstupenku i když nejste ve složení táta+máma+2 děti, nebojte se zeptat !! )


Příjezd:
Stezka v korunách stromů se nachází nedaleko města Neuschönau, nejsnažší přístup je přes hraniční přechod Strážný. Mapa: http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/infos-kontakt/anfahrt.php

Parkovné:
Parkovat je možné pouze na placeném parkovišti v areálu, parkovné činí € 3/ hodinu

Další atrakce v blízkém okolí:
- zajímavý ZOO park hned u parkoviště (vstup zdarma)
- výstup na unikátní šumavskou horu Luzný cca 10 km od Stezky v korunách stromů
Obr. 4 Vyhlídková věž, celkový pohled Obr. 4 Vyhlídková věž, celkový pohled
Obr. 4 Vyhlídková věž, celkový pohled
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 744 + 9 je:
redakce
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _