Plzeňská zoologická a botanická zahrada je na celý den

Datum vydání: 20.10.2014 | autor:

Vyrazit do plzeňské zoologické a botanické zahrady, to už dávno není vycházka jen tak na jedno odpoledne. Naše druhá nejstarší Zoo se totiž úspěšně rozrůstá, a to nejen co do počtu zvířat a divácky atraktivních expozic. Zoologická, která byla založena roku 1926, a v roce 1981 se sloučila i s přilehlou botanickou zahradou, dnes nabízí nevšední podívání pro každého. Není divu, že ji ročně navštíví téměř půl milionu návštěvníků.

České zoologické zahrady mají ve světě vynikající zvuk. Možná se vám to nezdá, ale v žebříku padesátky nejlepších světových zoo se pravidelně objevuje vedle australské Sydney nebo japonského Tokia i jména jako Praha, Plzeň nebo Liberec. A plzeňská za výlet skutečně stojí: celkem tu chovají na 1100 živočišných skupin, v počtu asi 7000 exemplářů. Když k tomu připočteme fakt, že více jak dvě třetiny těchto zvířat neuvidíme v žádné jiné české zoo, hned je p důvod k návštěvě víc. Výletem do plzeňské zoo navíc podporujete dobrou věc. Plzeňští jsou totiž zapojeni do pětačtyřiceti záchranných programů, které umožňují ohroženým zvířatům návrat do přírody.

Zahrada je také příkladem vynikající práce s expozicemi – od zvířat vás často neoddělují ploty a dráty, ale většinou jen vodní příkopy a ostrůvky, takže se procházíte mezi dravými šelmami bez bariér. Na propojených ostrůvcích také sídlí gibboni, guerézy angolské, makakové lví nebo lemuři vari a kata. A jednotlivé pavilóny? Úchvatný je například Tropický pavilon, nebo pavilon „Z“. A kdo se nebojí tmy, může vyrazit i do Světa v podzemí. Ten je jedním z nejnovějších lákadel plzeňské zoo. Vznikl v původním protileteckém krytu z druhé světové války (což připomene krátká muzeí expozice hned u vstupu), a uvnitř se usídlila řada druhů, kteří dávají přednost nočnímu šeru a jeskynní tmě před denním světlem. Na tmu tu čekat nemusíte, a můžete tak nahlédnout pod roušku tajemství nočního života.
I když plzeňská Zoo nabízí bezpočet komentovaných atrakcí, ať už krmení tučňáků, kajmanů, varanů, žiraf či nosorožců, pořád se tu nezapomíná i na naše domácí druhy. Ve skutečnosti tu můžete uvidět něco, co jinde v Čechách neuvidíte. Klenotem, který potěší malé i velké rybáře, je expozice Česká řeka, tedy fungující model říčního toku, včetně jeho obyvatelů. Jednotlivé kaskády kamenité terasy tak ukazují, jak se žije uvnitř dravého proudu. Ani tím ale prohlídka nekončí. 

Vydat se totiž můžete i do rekonstruovaného statku z poloviny devatenáctého století – Lüftnerky, kde se můžete podívat na domácí zvířata, a také na expozici zemědělského náčiní. A pokud vás pořád ještě nebolí nohy, díky Dinoparku se můžete vydat i na cestu do Druhohor. Plzeňská Zoo, to je prostě výlet na celý den, při kterém si vybere každý.

Užitečné informace a odkazy: Oficiální stránky Zoo Plzeň
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 8 + 386 je:
Radomír Dohnal
E-mail: radektor@centrum.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _