Cestování a ubytování

Kudy tudy na Island

Tip nejen na léto

Datum vydání: 28.03.2012 | autor:

Dát dohromady bandu lidí a vyrazit na výlet za hranice nebylo nikdy dříve jednodušší. Proč to tedy nezkusit? Tak sbalte do báglu všechno důležité, sežeňte zkušeného průvodce a vyrazte na sever! Kudy je to nejlepší?

Obr. 1: Island jsou i skály a chladné mořské pláže Obr. 1: Island jsou i skály a chladné mořské pláže
Obr. 1: Island jsou i skály a chladné mořské pláže
Sever Evropy je pro Čechy fascinující. Nejen Skandinávie, ale i západnější Island má své tajemství. To vám nejlépe poodhalí zkušený průvodce, který je ve styku s domorodci. Jedině s nimi můžete poznat opravdovou krásu této prastaré kultury. Je možné, aby vám nějaký oficiální zájezd Island takto poodhalil? Je to možné. Kdo říká, že vás cestovka musí vláčet autobusem od sochy k soše?

Existují i cestovní kanceláře, se kterými procestujete vzdálenou krajinu jinak, než jen z okna autobusu. Přitom ale nemusí jít o nic předraženého. Naopak. Skupina mladých lidí, kteří se nebojí poznat drsný sever na vlastní kůži, nehledá žádný zbytečný komfort, ale pravou tvář země.
Jak se dostat na Island

Možností je několik. Začneme od těch nejpohodlnějších.

Letecká společnost Iceland Express začala začátkem února 2012 provozovat nízkonákladové lety z Prahy přímo do Reykjavíku. Je to jediný přímý letecký spoj z Česka na Island. Cesta trvá dvě hodiny a letenka vyjde i s poplatky na minimálně 150 euro. Na letošní sezónu zatím letů není plánovaných moc.
Trochu levnější, ale složitější varianta je využít jiné nízkonákladové letecké společnosti, které nelétají od nás. Nejlevnější letenky na Island najdete na online nabídkách odletu z Berlína nebo Krakowa. Cenový rozdíl rozhodně pokryje náklady na přesun na vzdálenější letiště.

Pokud ale chcete, aby vám společný zájezd Island navždycky vryl do vaší paměti, zkuste to po zemi.  Po Islandu se dá stejně cestovat jedině autem a doprava vlastním vozidlem bude vždycky výhodnější, než autopůjčovny, přestože ty fungují na Islandu naprosto všude. Chce to ale dobré auto se silným motorem a pohonem 4x4. Naprosto nezbytná je navigace a také nedůvěra v navigaci. Cestování po Islandu je zkrátka dobrý adrenalin.
Obr. 2: Island: Skogafoss camp Obr. 2: Island: Skogafoss camp
Obr. 2: Island: Skogafoss camp
Naskládejte do auta nejlepší kámoše a vydejte se přes Německo směrem do Dánska. Tam nasedněte a trajekt a doplujte na severský ostrov přes široké moře. Cesta vlastním autem po pevnině má i další výhody. Například po cestě zpátky můžete výlet prodloužit o další poznávací zájezdy. Irsko a skandinávské země jsou přece kousek. Nezávislá severní část britských ostrovů má za sebou krutou a bolestnou historii, která se navždy zapsala do duší všech Irů. Něco s nimi máme i společného.  Poznávací zájezdy Irsko představují především jako drsnou zelenou krajinu. Irsko je ale také smaragdové a města jako Dublin zdobí pestrá škála barev.  Drsné hory, jezera, keltská historie a pouliční hudebníci. To je Irsko, které stojí zato poznat.
Jak se vaří česká vajíčka v islandských termálních vodách.

Ekonomická perlička

Obě tyto země mají jedno společné. Dlouho přehlížené a nepodstatné národy, jsou nyní v centru pozornosti světových ekonomů. Irsko se ve 20. století stalo jednou z nejvyspělejších zemí Evropy. Island zase našel jako první na světě nejspíš skutečně fungující lék na dluhovou krizi.
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 8510 + 4 je:
redakce
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _