Cestování a ubytování

Dovolená u moře s aerobicem

Několik tipů

Datum vydání: 09.05.2005 | autor:
Jet na prázdniny k moři a zacvičit si u toho aerobic. Tento typ dovolené se stal v poslední době běžný. Dnes, kdy mají lidé stále méně pohybu a z toho vyplývající zdravotní problémy, si spousta z nich potřebu pohybu uvědomuje. Kde na něj ale v této uspěchané době vzít čas? Ti osvícenější si však čas najdou, protože dobrá kondice znamená méně nemocí a kvalitnější život. Proč se tahat s nějakými 20 kilogramy navíc? Vždyť je to hrozná dřina! A tak i ti, kdo rádi jezdí k moři volí dnes aktivnější formu dovolené. Člověk má z takové dovolené lepší pocit. Neválel se jen na pláži. 
Tyto zájezdy jsou pořádány většinou mimo sezónu hned z několika důvodů. Mimosezónní pobyty jsou levnější, na plážích není hlava na hlavě a cvičit v tom vedru? Komu by se chtělo!

K moři můžete jet na týden, některé zájezdy jsou 10 – 11 denní.  Ty delší bývají většinou letecké. Víkendové zájezdy k moři se prakticky nepořádají. Je to daleko a stojí to moc peněz vzhledem k času, který tam strávíte. To je lepší jet na Mácháč.

Jak vypadá pobytový program

U moře se cvičí ráno a večer, většinou po 1 hodině. Cvičení se přizpůsobuje „materiálu“, který má cvičitelka k dispozici. Nebude tedy se staršími dámami hopsat aerobik s otočkami a slečnám dělat rehabilitační cvičení.
 
Pokud je na zájezdu věkový mix (což nejčastěji bývá), je pak ranní hodina rychlejší (aerobik, P-class) a večerní pomalejší (kalanetika, rehabilitační a relaxační cvičení), aby si každý mohl vybrat. Věřte, že dvě hodiny cvičení denně bohatě stačí. Připočteme-li k tomu ještě plavání a působení sluníčka, máte toho večer dost.
Kdo jezdí nejčastěji
 
Je pravda, že tyto zájezdy bývají především „dámskou jízdou“. Ženy vyrážejí na cvičení k moři většinou s kamarádkou, na kterou nemají přes rok mnoho času a také proto, že muži většinou pobyt u moře nijak zvlášť nepreferují.
 
Někteří muži by možná pobyt u moře brali, ale ženy jsou rády, že vypnou od domácích povinností a nemusejí se o nikoho starat. A co si, dámy, budeme povídat! Většina chlapů neustále vyžaduje servis. Je pravda, že se občas najde takový odvážlivec, který se neohroženě přihlásí. Někteří dokonce chodí i cvičit.

Také ženy, které jsou rozvedené nebo nemají nikoho, s kým by vyrazily, volí tyto formy dovolené velmi často. Na takovém zájezdu není nikdo opuštěný. Většinou se přihlásí několik jednotlivých žen, které pak utvoří partu a již se domlouvají kam pojedou příště.
Také pro matky s dospívajícími dcerami jsou tyto typy zájezdů zajímavé. No řekněte, pojede s Vámi pubertou zmítaná slečna na dovolenou? Ale když jí zaplatíte pobyt u moře se cvičením, kde bude mít stejně postižené kamarádky, to je něco jiného!

Doprava na místo

Nepočítáme-li tuzemské víkendové zájezdy, kde není společná doprava a klientky se dopravují samy, na zájezdech k moři je organizovaná společná doprava. Dnes již většinou nikdo nechce jezdit na Korfu nebo do jižní Itálie autobusem, protože relaxace z pobytu přijde při zpáteční cestě zcela vniveč. To aby si pak vzal člověk dva dny dovolené, aby se z toho vzpamatoval. Takže zájezdy do vzdálenějších destinací bývají letecké. Cena se pohybuje od 13 do 18 tisíc, podle typu ubytování a stravy.

Ubytování u moře

Dávno jsou pryč ty „pionýrské“ doby, kdy jsme se harcovaly rozhrkanou Karosou a spaly ve stanech. Dnes na tom už nikdo není tak špatně, aby si nemohl zaplatit slušné ubytování.  
Největší zájem je o ubytování v apartmánech, protože klientky považují za zbytečné objednávat snídani, když mají v pokoji kuchyň a nechtějí být limitované časem. Večer pak mohou jít pokaždé do jiné restaurace. Pro ty, kdo se opravdu nechtějí o nic starat jsou pobyty s polopenzí, tam je však cena zájezdu vyšší.

Oblíbené destinace

Nejčastěji se jezdí cvičit do Chorvatska, protože  se jedná o levnou dovolenou, cesta není časově nijak náročná, takže se většinou jezdí autobusem a je tam opravdu krásné moře. Některé ženy jezdí rády stále na stejné místo, vyhovuje jim, že to tam znají a jedou „na jistotu“.
 
Dobrodružnější povahy však chtějí poznat další a další destinace a právě pro ně jsou pořádány zájezdy na Korfu, Krétu, Sardinii, Ischii do Tunisu atd. Také v Bulharsku se snaží. Doby, kdy jsme si odtud pravidelně vozili střevní problémy jsou dávno pryč.
 
V poslední době se staly oblíbené zájezdy do Maďarských termálů, kde spojíte příjemné s užitečným. Po ranním cvičení se naložíte na celý den do termálních bazénů a po večerním cvičení se můžete nechat namasírovat. To si nenechte ujít! 
Zvídaví jedinci volí kombinaci sportovního a poznávacího zájezdu, kterých však bývá v nabídkách aerobikových zájezdů jako šafránu. Kombinace dnů, kdy se jen cvičí a válí na pláži s těmi, kdy trávíte den na Capri nebo v Římě s průvodcem, je opravdu zajímavá.

Ideální doba pro takovýto zájezd je buď před sezónou, kdy u moře nachytáte bronz a v létě jej doma jen přikrmujete anebo naopak podzim, kdy si prodloužíte léto a načerpáte sluníčko na zimu.

Nemáte-li ještě pro letošek vybráno, je nejvyšší čas!
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 9 + 188 je:
Jana Vosykova RC Arnika
E-mail: arnika@aerobic.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _