Cestování a ubytování

Cestovatelka Pham Thi Lan

Jak cestují mladí Vietnamci

Datum vydání: 25.11.2008 | autor:
Studentka Lan letos ukončila českou střední školu a chystá se do světa. Zcela nezkušenou cestovatelkou však zdaleka není.   
Pham Thi Lan je netradiční českou batůžkářkou. Narodila se v rodině vietnamských rodičů, kteří přišli koncem 80-tých let za prací do České republiky. Patří tedy do generace vietnamských Čechů, kteří v tuzemsku vyrůstali. Přesto na rozdíl od tradičních "domácích" musí překonávat překážky, na které Češi nejsou zvyklí. A to i v oblasti cestování.  
 
Jak se ti Lan cestuje?
Protože mám české i vietnamské občanství, tak mohu využívat různé výhody. Ale je pravdou, že v současné době je většinou výhodnější používat český pas. Vietnam je stále socialistickou zemí a to přináší různá omezení. Jako narozená v České republice mám cestu do světa daleko snažší než napříkad moji rodiče, kteří jsou v Evropě jen jako rezidenti. 
Je pravdou, že Vietnamci nemají cestování moc v lásce?
Co myslíš tím pojmem cestování? Vietnamci cestují velmi rádi. Ale je pravdou, že na rozdíl od Čechů mají Vietnamci v povědomí úplně jiný smysl cest do cizích zemí. Správný Vietnamec myslí v první řadě na obchod. Vietnamci neznají turistické cestování, které je objevitelské a poznávací. To se ale dá říct asi o většině Asiatů. I když se časy mění a i obyvatelé asijských zemí vyráží stále častěji na turistické okruhy.
 
A co ty jako Češka s vietnamskými kořeny?
Nevím. Vyrůstala jsem tady a cizí země mě zajímají. Na druhou stranu ale rozumít i pohledu mých rodičů: OK, chceš vyjet do zahraničí, tak co si z té cesty přivezeš? Obchodní kontakty? Nápady pro byznys? Nebo jen hezké zážitky a prázdnou peněženku?   
 
Které země jsi již navštívila?
Byla jsem v několika zemích Evropy. Párkrát se školou, jindy s kamarády. O minulých prázdninách jsem podnikla dvouměsíční cestu do USA a Kanady. To byla zatím má nejdobrodružnější cesta. Jejím vrcholem byl trip po Aljašce. Rodiče moc spokojení nebyli, žádné nápady pro rodinný obchod jsem si nepřivezla :-) . Ale byla to pro mě fantastická zkušenost. Aljaška je prostě super!. Ale, a teď se vracím k té první otázce, měla jsem poměrně velký problém získat americké vízum. Jako Češka, i jako Vietnamka. Jsem ráda, že od minulého týdne zrušila víza americká vláda aspoň pro Čechy. Cestování bude hned snažší!
 
A teď chystáš nějakou cestu?
Udělala jsem přijímačky na univerzitu v Malajsii, kam nastupuji od ledna. Už se moc těším. V jihovýchodní Asii jsem byla vloni na konci roku - ve Vietnamu a krátce v Laosu. Bylo to ohromně zajímavé. Ačkoliv jsem byla v té oblasti poprvé, hned jsem se tam cítila naprosto skvěle. Sice jsem se do té chvíle považovala za 100% Češku, ale svůj původ člověk asi nezapře.  Celých těch 5 týdnů, které jsem tam strávila, bylo skutečně krásných. Doufám, že i Malajsie bude krajinou mého srdce. 
 
Díky za rozhovor a těším se na reportáže z Malajsie 
 
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 11 + 97 je:
Martin Vrba e-DOVOLENÁ.cz
E-mail: vrba.marty@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _