Nekonečné pláže Slunečného pobřeží
Slunečné pobřežíDlouhé pobřežní letovisko na sever od Burgasu je nejvyhledávanější turistickou oblastí Bulharska. Jeho pětikilometrová pláž s velmi jemným pískem a stále teplou vodou je ideální zejména pro rodinnou rekreaci. Na Slunečném pobřeží je také koncentrována největší nabídka ubytovacích kapacit, velkými hotely počínaje, skromnými penziony a kempy konče.
BurgasŽivé a velké město Burgas je jakousi vstupní branou do Bulharska – neboť právě sem přilétají charterové lety českých cestovních kanceláří. Na bulharské poměry patří Burgas mezi mladá města, vzniklo až v 17. století, ale díky lázním se stal brzy oblíbeným letoviskem. Ale jinak není příliš důvodů se zde zdržovat, přístavy na celém světě bývají podobně chaotické a špinavé, Burgas není výjimkou.
SozopolStarověké městečko asi třicet kilometrů jižně od Burgasu je jedním z nejzajímavějších letovisek u Černého moře. Jeho historie sahá už do roku 610 před Kristem a v těch dávných dobách zde stála třináctimetrová socha boha Apollóna, kterou si později Římané odvezli jako ozdobu Kapitolu. Dnes je Sozopol především moře, skály, pláže, stovky hospůdek a křivolaké uličky mezi nezaměnitelnými domy. Zajímavostí stavebního slohu místních domků je jakýsi dřevěný přístavek na místě prvního patra. Nachází se u většiny objektů a úřady navíc zachování tohoto folklóru požadují i u novostaveb. Navíc – většina domků slouží právě turistům, cestovní ruch plní místní rozpočet místní radnice téměř z osmdesáti procent!
Další zajímavostí jsou dlouho do noci otevřené bary a zejména u těch na pláži to žije ještě před svítáním.
Mičurin, Achtopol, BlgariTrojice zajímavých městeček na jihu bulharského pobřeží u samých hranic z Tureckem. Romantickému nádechu jim dodávají zvěsti o unášených blondýnkách a tureckých pašerácích. Ale za návštěvu tato oblast rozhodně stojí. Mičurin je proslulé letovisko s hezkými plážemi, Achtopol je zase tradiční rybářská osada se starým divadlem z 19. století a krásným okolím. Turisticky nejvděčnější je Blgari - jedna z posledních horských vesnic, ve kterých se pěstuje nestinarstvo. Tento pohanský rituál starobylého kultu ohně je proslavený tajemnými slavnostmi, při nichž tancují lidé na žhavém uhlí, a to bez bolestných grimas v obličeji a spálených nohou.
Sdílejte na sociálních sítích