Sopečný ostrov Réunion je pravou Mekkou všech trekařů a vyznavačů vysokohorské turistiky. A točil se zde King Kong. Zážitek z nádherných a udržovaných horských stezek ve vnitrozemí podtrhuje etnická pestrost obyvatelstva, potomků afrických, evropských i asijských přistěhovalců a kolorit tropického ostrova. Oficiální status Réunionu je francouzský zámořský kraj a zámořský epartement.
Tip č.1: horské treky ve vnitrozemí
Důvodem, proč Réunion navštěvují desetitisíce návštěvníků jsou především treky v málo
obydlených oblastech ve středu ostrova. Vnitrozemí je tvořeno pozůstatky dnes již neaktivní sopky. Sopka nemá tradiční vulkán ale vlivem sesouvání celé sopky východním směrem došlo ke vzniku tří kalder (Mafate, Salazie a Cilaos) a to přibližně před 250 000 lety, 65 000 lety a 5 000 lety. Napříč kalderami vedou četné dobře udržované turistické stezky.
Tip č.2: aktivní sopka Piton de la Fournaise
Piton de la Fournaise (2.631 mnm) je jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě.
Sopka je na ostrově známa pod označením le Volcan. Jedná se o největší turistickou atrakci
na ostrově. Každoročně soptí v pravidelný čas na začátku podzimu.
Tip. č.3: nejvyšší hora ostrova (a Indického oceánu zároveň)
Štítová sopka Piton des Neiges (3.069 mnm) je nejvyšší horou ostrova a rovněž Indického oceánu. Nejčastěji ji turisté zdolávají z výchozího města Cilaos nebo dvoudenním trekem z města Hellbourg. Ráno se na svítání slunce vydávají na vrchol hory desítky trekařů.
Tip. č.3: nejvyšší hora ostrova (a Indického oceánu zároveň)
Štítová sopka Piton des Neiges (3.069 mnm) je nejvyšší horou ostrova a rovněž Indického
oceánu. Nejčastěji ji turisté zdolávají z výchozího města Cilaos nebo dvoudenním trekem z
města Hellbourg. Ráno se na svítání slunce vydávají na vrchol hory desítky trekařů.
Tip č. 4: pláže
Ačkoliv patří Réunion především trekařům, v některých oblastech jsou i příjemná a domácí mořská letoviska. Nejoblíbenějším jsou pláže v jižní části ostrova, v oblasti L´Hermitage
Další údaje a historie:
Hlavním městem je Saint-Denis.
Na ostrově žije přibližně 721 tisíc obyvatel, většina z nich jsou potomci afrických otroků a francouzských osadníků, zejména z Normandie. Před jejich příchodem nebyl ostrov trvale obydlen. Mezi obyvatelstvem lze rozlišit pouze novodobé přistěhovalce z vlastní (metropolitní) Francie a starousedlíky. Mísením Francouzů a otroků vznikla současná mulatská populace používající při vzájemném styku tzv. kreolizovanou francouzštinu réunionštinu, v tomto případě vzniklou z normanské francouzštiny a zejména malgaštiny. V úředním styku převládá francouzština, která je tedy i úředním jazykem.
Symbolem ostrova je dnes již vyhynulý plák Blboun nejapný, zvaný též Dodo. Jeho silueta je k vidění na mnoha místech, zejména pak na místním populárním pivu se stejnojmenným názvem.
Sdílejte na sociálních sítích