Aktivní a sportovní dovolené

5 zaručených tipů, jak vybrat první snowboard a výbavu k tomu!

Datum vydání: 22.02.2019 | autor:

Sezóna je v plném proudu a vy vybíráte snowboard? S nákupem prkna nespěchejte, přeci jen to je větší investice. Podívejte se na pět tipů, podle kterých snowboard zaručeně koupíte.

TIP 1: Délka prkna

Mezi nejpodstatnější parametry patří délka prkna. Prkno by mělo být dlouhé akorát. Bude-li dlouhé příliš, nebo naopak málo, na svahu si moc nezajezdíte. Jak poznat tu správnou délku? Když budete stát a prkno postavíte před sebe na patku, měla by jeho špička dosahovat mezi bradu a nos. Taková délka je správná.

TIP 2: Šířka prkna

Také na šířce prkna záleží. Když je prkno příliš úzké, budou vám špičky bot přečuhovat přes prkno a při oblouku se zaboříte do sněhu. Když bude prkno velmi široké, jako začátečník s ním zatočíte jen obtížně. Sečteno a podtrženo, když vyberete špatnou šířku prkna, moc si nezajezdíte. Pokud doma máte boty na snowboard, kupujte prkno vždy s botami. Jestli je nemáte, bude pro vás nejvhodnější pořídit si s nákupem prkna také boty. V obchodě vždy vyzkoušejte prkno i s vázáním a botami. Předejdete špatnému nákupu snowboardu, který by vás v budoucnu mohl mrzet. Široké prkno se hodí pro jezdce, kteří mají nohu větší než 44, takže pro široké prkno nejčastěji sáhnou muži.

Pánský snowboard s botami Pánský snowboard s botami
Pánský snowboard s botami

TIP 3: Tvrdost prkna

Věděli jste, že u snowboardu je vyjma délky a šířky důležitá také tvrdost? Ta se označuje jako flex a u snowboardů rozlišujeme prkna tvrdá a měkká. Pro začátečníky se hodí měkká prkna. Začátečník i mírně pokročilý snowboardista jezdí pomaleji. Měkké prkno se vám bude snadněji ovládat, ale na druhou stranu s ním nevyvinete příliš vysokou rychlost, což začátečníkovi nevadí. Pokročilí jezdci sáhnou raději po tvrdém prkně, protože to při vysoké rychlosti lépe drží na hraně. Měkké prkno při vysoké rychlosti na hraně nedrží. Obecně platí, že pokročilí jezdci jezdí na tvrdém prkně, začátečníci na měkkém prkně. Neplatí to ale absolutně.

TIP 4: Zvolte si správný typ snowboardu

Typů snowboardu je celá řada. Před nákupem si řekněte, čemu byste se chtěli věnovat, tedy, kde budete nejčastěji jezdit a jak. V současné době patří mezi nejoblíbenější Freeride prkna, která se používají ve snowparku. Dále jsou velmi oblíbená prkna All Mountain, která využijete na sjezdovce, ve volném terénu i ve snowparku. Na rotace a polety jsou určeny Freestyle snowboardy. Dlouhé a úzké jsou Alpine a Carving snowboardy, které jsou dnes spíše upozaděny.

Dámská bunda Dámská bunda
Dámská bunda

TIP 5: Vyberte si kvalitní oblečení

Proč investovat do značkového oblečení? Značkové bundy a kalhoty na snowboard jsou vyrobeny z kvalitního nepromokavého materiálu. Díky správnému střihu a spoustě vychytávek se budete v oblečení cítit příjemně, bude vám teplo, oblečení nepromokne a vy si čas strávený na prkně maximálně užijete. Zboží ze supermarketů není kvalitní, hned se promáčí a tomu značkovému se nevyrovná. Mezi nejoblíbenější značky patří Ride, Horsefeathers nebo Level.

Jak při nákupu prkna ušetřit?

Existují dvě možnosti. Tou první je pořídit prkno, vázání a boty z bazaru. Pokud touto cestou jít nechcete a bazarové zboží nepreferujete, podívejte se na komplety snowboardů v akci. Pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře se nákup kompletu vyplatí. Proč? Jednak si vyberete set, který k sobě bude pasovat, vše bude perfektně sedět a nemusíte se trápit se šířkou prkna, kompatibilitou vázání a bot, a zadruhé výrazně ušetříte, protože komplety bývají cenově zvýhodněny. Kvalitní oblečení je nepromokavé, propustí dostatek vzduchu, má ventigy (odvětrávání) a spoustu užitečných kapes, které jsou potřeba. Do kapes uložíte klíče, permici, kapesníky, ale také lehké občerstvení. Některé bundy mají speciální kapsy na lyžařské brýle, v nichž se brýle nezamlží, jiné mají průhledné kapsičky na mobil nebo na hudební přehrávač. Značkové bundy propojíte s kalhoty.

Poslední tip

Chystáte se koupit první snowboard? Zeptejte se odborníků, kteří vám s výběrem správného prkna pomohou. Prkno kupujte společně s vázáním a botami. Jako začátečník sáhnete pravděpodobně po měkkém prkně s měkkým vázáním. Víte, kde si koupíte snowboard výbavu?

Snowboardel s.r.o.

Snowboardel s.r.o.

Praha, Jinonice, Radlická 520/117, 15800
Tel: 420 601 123 503
Web: http://www.snowboardel.cz
E-mail: shop@snowboardel.cz
Email příjemce:
Vaše jméno:
Váš email:
Komentář:
Kontrola proti robotům:
Součet 810 + 77 je:
redakce
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Snowboardel s.r.o.

Snowboardel s.r.o.
Praha, Radlická 520/117, 15800
http://www.snowboardel.cz
E-mail:
shop@snowboardel.cz
Tel: 420 601 123 503
Hledáte dovolenou na tento rok za dobrý peníz? Vyberte si vodní nádrž Lipno, která patří mezi nejoblíbenější lokality v ČR. Rezervujte ubytování Lipno ještě dnes. Na stránce MegaUbytko.cz najdete levné ubytování v ČR v apartmánech, penzionech i chaty a chalupy k pronájmu za výborné ceny. Pokud máte raději turistiku, doporučujeme Vám Český ráj, který nabízí pestré možnosti turistiky a cykloturistiky. Útulné ubytování v okolí snadno rezervujete na stránkách ubytování Český ráj. Ať už jste rodinka s dětmi nebo skupinka přátel, určitě si během dovolené v ČR přijdete na své.
kontakt

Doporučujeme: Lipno.cz | Recenze hotelů | Egypt last minute Golfové kurzy | Dovolená last minute Chata-Direkt.cz | Bedekr.cz | Valentine.cz | Španělsko.info | Lyže-shop.cz | Promitani.cz |
Dovolená | DoKempu.cz | Ubytování v Chorvatsku | Last minute | Ubytování Liberec | Dovolená v Řecku

ČESKÝ INTERNET s.r.o. © 2010 Marten & Louis, spol. s r.o., ČESKÝ INTERNET s.r.o., Kostelní 942/46, České Budějovice
Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Připomínky a návrhy zasílejte na info@ceskereality.cz.
token: , oasis: _